Czy bycie singlem oznacza bycie samotnym?

Czy bycie singlem oznacza bycie samotnym?

„Nie ma szczęścia bez miłości…” tak  ponad 80 lat temu śpiewał Mieczysław Fogg, ale czy z biegiem czasu nasze postrzeganie bycia singlem się zmieniło? Niestety nie. W dzisiejszych czasach także panuje przekonanie, że osoba będąca singlem musi być nieszczęśliwa i samotna. Taki obraz przedstawiają nam filmy, seriale, piosenki (choćby ta wspomniana przed chwilą), a nawet książki. Jaki portret singla maluje nam jednak Biblia? Jeżeli przyjrzymy się jednej z pierwszych opisanych w niej miłosnych historii, odnajdziemy tam takie oto słowa, które Bóg skierował do Jakuba:

Oto ja jestem z tobą! Będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek się udasz. Sprowadzę cię też z powrotem do tej ziemi, dlatego że cię nie opuszczę, dopóki nie spełnię tego, co ci obiecałem. (I Moj. 28:15)

Fragment ten na pierwszy rzut oka nie zdaje się być niczym wyjątkowym, kiedy jednak uświadomimy sobie, że Bóg wypowiedział te słowa w czasie, gdy Jakub był nikim innym jak właśnie singlem, nabiera on dla nas nowego znaczenia. Nasz bohater pomimo swojej pozornej samotności, wcale nie był sam. Bóg obiecał mu bowiem, że nigdy go nie opuści, a On zawsze dotrzymuje swoich obietnic. Dzięki temu, kiedy Jakub zakochał się w Rebece, nie doszukiwał się w niej osoby, która miałaby go dopełnić.

Jakież to w dzisiejszych czasach popularne! On mnie dopełnia.” „Szukam kogoś, kto mnie dopełni. – jak często z ust otaczających nas ludzi padają podobne słowa? Słysząc takie stwierdzenia zastanowić się można, czy wypowiadający je ludzie naprawdę uważają się za pustych? Jeżeli nasze poszukiwania owego „dopełnienia” kierujemy w stronę drugiego człowieka, nigdy nie będziemy w pełni usatysfakcjonowani, co spowoduje w nas frustrację. Jeżeli jednak to Bóg będzie tym, kto nas wypełni, nigdy (czy to w związku, czy też nie) nie będziemy czuć się samotni, bo On zawsze będzie blisko  nas.

Okres bycia singlem nie oznacza więc niezmiennego poczucia samotności, ciągłego zajadania się lodami czekoladowymi i codziennego sprzątania zaśmieconego zmokłymi od łez chusteczkami mieszkania. Czas ten jest pięknym darem, który daje nam Bóg, aby nauczyć nas wielu rzeczy, bez których zbudowanie trwałego związku nie będzie możliwe. Wykorzystujmy więc okres bycia singlem jak najlepiej, w końcu nie będzie on trwał wiecznie!

Autorką tekstu jest: Aleksandra Łabędzka

 

 

 

0 comments

brak komentarzy